logo
اینجا همه چیز مثبته
تیم انرژی مثبت All Positive Here متشکل از تیم طراحی محصولات انرژی مثبت، تیم مجرب روانشناسی و محقق در زمینه موفقیت های شخصی و اجتماعی است.
allposetivehere.site@gmail.com

وبلاگ

allpositivehere / وبلاگ  / حفظ نگرش مثبت

حفظ نگرش مثبت

۱. به صورت کاملا آگاهانه تلاش کنید.

تلاش برای ایجاد و حفظ نگرش درست باید به صورت کاملا عمدی و از روی قصد و نیت باشد. احتمالا تمامی شما نیز درباره ی اهمیت نگرش و طرز برخورد مناسب، مطالب بسیاری را خوانده و یا شنیده اید؛ اما تا زمانیکه حقیقتا با مشکلات عدم نگرش مناسب مواجه نشوید، ارزش آن را درک نخواهید کرد. بسیاری از ما تلاش کرده ایم که در میانه ی شکست های متعدد، روحیه ی مثبت و نگرش مناسب را حفظ کنیم؛ اما تا زمانیکه این تلاش ها به صورت کاملا آگاهانه صورت نگیرد، هیچ تغییری به وجود نخواهد آمد. اگر خودتان تغییر نکنید، هیچ چیز عوض نخواهد شد. اجازه ندهید که شرایط یا بدشانسی ها، نگرش مورد نظر خود را به شما دیکته کنند. از همین امروز تصمیم بگیرید که نگرش خود را ایجاد کرده و افراد مناسبی را به سمت خود جذب کنید.

۲. اظهارات و احساسات مثبت را بنویسید.

زمانی که در حال برنامه ریزی دوباره و تجدید افکارتان هستید، نوشتن اظهارات و احساسات مثبت می تواند تفاوت زیادی را برای شما ایجاد کند. شما می توانید تغییر نگرش را برای ایجاد نتیجه ی بهتر به وجود آورید. فراموش نکنید که با تکرار بیش از پیش اظهارات مثبت می توانید از مزایای فوق العاده ای بهره مند شوید؛ همین رویکرد در زمان تغییر نگرش نیز موثر است.

زمانی که برای مثال چیزی را می خواهید که دستیابی به آن دور از ذهن است، پیشنهاد می کنیم که آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید. یک کارت ساده بردارید و دقیقا همان نگرشی که می خواهید داشته باشید را روی آن بنویسید. برای مثال می توانید بنوسید که “من یک فرد صادق، دوست داشتنی و سخت کوش هستم. من نگرش مثبتی دارم و به ایجاد چنین روحیه ای در دیگران کمک می کنم، کلمات من می تواند تشویق و موفقیت را متصاعد کند. نگرش من در هر شرایطی از زندگی، آشیب ندیده و منفی نخواهد بود.”

ما باید افکارمان را از نو بسازیم و برای آن برنامه ریزی کنیم. نگرش دقیقی که می خواهیم را مشخص کنیم؛ در غیر اینصورت، ایجاد و تغییر نگرش در مواجهه با شکست ها دشوارتر خواهد بود.

۳. خوبی ها را ببینید.

بیشتر نگرش های ضعیف یا منفی از برداشت و درک ما از رویدادها و موارد پیرامونمان نشات می گیرد، بنابراین پیشنهاد می کنیم که تنها ویژگی ها و خصوصیات مثبت مسائلی که با آن روبرو می شوید را ببینید. اگر ویژگی های مثبت را ببینید، نگرش شما نیز بازتاب دهنده ی آن خواهد بود. اگر تنها خوبی های جهان پیرامون و حتی شکست ها را ببینید، شاهد قدرت تغییر شگفت انگیزی خواهید بود.

اجازه ندهید که یک نگرش ضعیف باعث شود که همیشه در یک سطح متوسط زندگی کنید و یا اینکه شما را از دستیابی به توانایی های بالقوه تان منع کند.

میلاد اصغرنیا

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر